ABAKANO - coaching i szkolenia dla biznesu

LIFE / BIZNES COACHING

Nie chcesz lub nie potrzebujesz spotkać się i porozmawiać z psychologiem czy psychoterapeutą? Jednak chcesz wprowadzić zmiany w swoim życiu, np. zmienić pracę, zawalczyć o awans bądź rozwiązać osobisty problem? Przemyśl, czy spotkanie z profesjonalnych coachem (The International Coach Federation Global) będzie dla Ciebie dobrym posunięciem?

A czym właściwie jest coaching?

COACHING jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu rozwoju i polepszeniu efektów działania. Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Profesjonalni coachowie zapewniają nieustającą współpracę przygotowaną specjalnie w celu niesienia pomocy klientom w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów w ich życiu zawodowym i osobistym. Coachowie pomagają ludziom poprawiać ich osiągnięcia i podnosić jakość ich życia.

Są oni nauczeni słuchania, obserwowania i przystosowywania własnego podejścia do indywidualnych potrzeb klienta. Dążą do wydobycia rozwiązań i strategii z wnętrza klienta. Wierzą, że klient jest z natury kreatywny i pełen pomysłów. Zadanie coacha polega na wydobyciu tych umiejętności, zasobów i kreatywności, które klient już posiada. Źródło: International Coach Federation (ICF)

LIFE COACHING

Life coaching jest dla osób, które:

 • chciałyby dokonać zmian w swoim życiu, ale jeszcze nie wiedzą, co jest ich celem,
 • lub wiedzą dokąd chcą zmierzać, a jednak wciąż stoją w miejscu,
 • szukają dla siebie najlepszej drogi działania,
 • borykają z jakimś dylematem,
 • chcą poprawić relacje z innymi ludźmi (bliskimi, współpracownikami, szefem itp.),
 • zastanawiają się nad zmianą ścieżki kariery lub podejmują ważne decyzje zawodowe,
 • chcą się rozwijać w pracy,
 • potrzebują zadbać o lepszą organizację w swoim życiu (nadać priorytety, ustalić plan, działania, wykorzystać swoje zasoby itp.),
 • bądź chcą lepiej zadbać o swoje zdrowie i urodę.


Jak wygląda proces life coachingu?

Pierwsza sesja.

Umów się na pierwszą sesję. W najbliższym możliwym terminie spotkasz się z coachem i przedstawisz mu swoje oczekiwania – innymi słowy: co chcesz osiągnąć i na czym Ci zależy. Jeżeli poczujesz się komfortowo i będziesz zadowolony z efektów, podejmiesz decyzję czy chcesz dalej pracować z coachem, wówczas ustalicie ilość sesji (kolejnych spotkań). Praca z coachem jest regulowana tzw. kontraktem, który dokładnie określa czego może spodziewać się Klient na każdym poziomie procesu. Fundamentem kontraktu jest Kodeks Etyczny International Coach Federation obowiązujący wszystkich akredytowanych coachów ICF.

Czemu służy coaching?

Proces coachingu to proces zmiany. Każde kolejna sesja ma przybliżać Cię do osiągnięcia Twojego celu, ale także rozwijać Twój potencjał, odkrywać zasoby i talenty, którymi dysponujesz, podnosić samoocenę oraz poszerzać świadomość.

Coaching nie jest psychoterapią i nie jest w stanie pomóc Klientowi z problemami natury psychicznej, nie zajmuje się pomocą psychologiczną i nie leczy zaburzeń.
Coaching natomiast może być stosowany równolegle z psychoterapią, lecz nie może być jej substytutem.
Coaching korzysta z informacji o Twojej przeszłości, aby lepiej zrozumieć i ustalić Twoją obecną sytuację. Nie zakłada on jednak rozwiązania problemów z przeszłości w celu usprawnienia działań przyszłych.

Ile trwa coaching?

Jedna sesja trwa 1,5 godziny – to optymalny czas, by spokojnie pracować nad tym, co dla Ciebie ważne. Nie musisz się śpieszyć i jednocześnie nie poczujesz zmęczenia. Sam proces coachingu uzależniony jest od Twojej decyzji – sam określasz, ile razy chcesz się spotkać z coachem. Jednak maksymalnie to 10-12 spotkań. Pamiętaj, coaching to nie długoterminowa terapia.

Jak wygląda praca z coachem?

Dla coacha najważniejszy jest Twój cel. Coach nie ocenia. Coach nie każde Ci postępować w określony sposób. Coach do niczego Cię nie zmusza. Coach wspiera swoich Klientów i zapewnia im całkowitą dyskrecję. Relację z coachem należy określić jako partnerską. Czasami coach udziela rad, wyraża własne opinie lub sugestie. Zarówno coach jak i Klient mają świadomość, że Klient może zarówno przyjąć jak i odrzucić.

Co uzyskasz dzięki coachingowi?

Podczas sesji pracujesz nad planem osiągnięcia tego, co stwierdziłeś, że chcesz, by pojawiło się w Twoim życiu lub zmieniło się na dobre. Wraz z coachem odkrywasz, jak najlepiej to zrobić. Budujesz konkretny plan działania i, co najważniejsze, wychodzisz z sesji coachingu i wiesz, jak postąpić, by optymalna zmiana stała się rzeczywistością.Panią Oliwię Matejko poznałam w najtrudniejszym okresie mojego życia w czasie nawrotu choroby nowotworowej. Spotkania z tą cudowną pełną ciepła i empatii kobietą pozwoliły mi zapomnieć o mojej chorobie, jednocześnie porady ,które otrzymałam pomogły mi w dalszym planowaniu mojego osobistego życia. Pani Oliwia na wspólnych spotkaniach potrafiła trafnie postawić diagnozę, prawidłowo ukierunkować moje dalsze działania, tak, aby przyniosły oczekiwane efekty. Polecam z całego serca osobę Pani Oliwii Matejko - cudowną kobietę o niesamowitej wiedzy naszego umysłu, wyjątkowego przewodnika naszych pragnień i marzeń.

Z wyrazami szacunku

Ela Wojdyła
Prezes Stowarzyszenia Zawsze kobieta
Właścicielka Wellness Centrum Odnowy Biologicznej
Odznaczona Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Laureatka Nagrody Specjalnej Aktywność Kobiet i wielu innych wyróżnień


Jeżeli nie jesteś pewien, czego możesz się spodziewać, spróbuj zadzwonić lub napisz maila. Dowiesz się i zrozumiesz więcej – dzięki temu zapewne postąpisz w najlepszy dla siebie sposób. DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.

Zadzwoń do nas: jeżeli numer jest zajęty – spróbuj jeszcze raz!
tel. 71 307 21 79
kom. 790 665 667
Napisz maila z zapytaniem ofertowym:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkajmy się:
Wrocław / Kwiska 5/7
 


COACHING BIZNESOWYCoaching biznesowy opiera się na tych samych fundamentach, co life coaching. Różnica zazwyczaj polega na sposobie wyboru - selekcji tematów sesji coachingowych, ustaleniu reguł mierzenia postępów – efektywności procesu coachingu, a także włączeniu w proces coachingu zasad i reguł, którymi kieruje się określona Firma. W coachingu biznesowym cele zdefiniowane są wokół problematyki wzrostu kompetencji zawodowych, polepszenia konkretnych wyników pracy, rozwiązania problemów hamujących rozwój Firmy. Coaching biznesowy opłacany jest przez organizację zatrudniającą Klienta, zatem indywidulanie negocjowane są warunki współpracy pomiędzy Klientem, coachem, a Sponsorem (Firmą zlecająca coaching biznesowy). Coaching biznesowy może odbywać się w miejscu pracy Klienta, ale nie musi. Klient może skorzystać również z gabinetu coacha.

Coaching biznesowy skierowany jest do:

 • działów kadr zainteresowanych wynajęciem zewnętrznego coacha,
 • CEO’s, kadry zarządzającej, menedżerów i specjalistów, którzy chcieliby skorzystać z usług coacha,
 • pracowników borykających się z problemami lub wyzwaniami, dla których szkolenia nie są odpowiednią formą wsparcia.

Jeżeli jesteś właścicielem Firmy lub pełnisz eksponowaną funkcję w strukturach organizacji, w której pracujesz i chciałbyś skorzystać ze wsparcia profesjonalnego coacha – wyślij zapytanie ofertowe.